Wyjątkowa oferta na zestawy koszące Pottinger !

Tylko do lipca 2017 kombinacje koszące S10 są dostępne w wyjątkowo korzystej ofercie. Zapytaj naszych przedstawicieli handlowych !

Kilka informacji o zestawie:

Nowa NOVACAT S10 jest jednym z  największym zawieszanych zestawów koszącym na świecie, który przy szerokości roboczej 9,52 m potrzebuje do pracy tylko 130 KM. Porównanie nowej kombinacji z dotychczas oferowanymi na rynku nie pozostawia wątpliwości: 25 procent mniejsze zużycie paliwa i jednocześnie o 25 procent  większa wydajność.
Małe zapotrzebowanie mocy to efekt minimalnego ciężaru NOVACAT S10 przypadającego na metr szerokości roboczej. Wydajność przy tym sięga ponad 11 hektar na godzinę. NOVACAT S10 to produkt o znakomitej relacji ceny do jakości.

Aby zawsze móc optymalnie wykorzystywać cała szerokość roboczą kombinacji, zaprojektowano dwie pozycje montażowe dla kosiarek, pasujące za każdym razem do  3,0 m lub  3,50 m kosiarki przedniej. Z tyłu zawieszone są dwie kosiarki Novacat o szerokość roboczej 3,0 m.

 

Sercem również w tej kombinacji koszącej pozostaje sprawdzona już belka kosząca NOVACAT z systemem szybkiej wymiany ostrzy. Spłaszczona powierzchnia stożków zapewnia perfekcyjny przepływ masy zielonej. Zoptymalizowana przestrzeń przeciwostrzy jak również optymalne nakładanie się torów pracy noży umożliwiają najwyższej jakości cięcie i jednocześnie ochronę darni.

Centralne zawieszenie NOVACAT S10 umożliwia wychylenie +/- 22 stopnie. Dzięki temu na uwrociu uzyskuje się wysokość uniesienia  50 cm wewnątrz. Aby zapewnić optymalne wykorzystanie całej szerokości roboczej kombinacji, do wyboru są dwie pozycje montażowe kosiarek pasujące do  3 m lub 3,50 m szerokości kosiarki przedniej. Kosiarka jest stabilizowana przy pomocy małego siłownika,  co zdecydowanie ogranicza kołysanie. Ułatwia to obrót i zapewnia bezpieczeństwo na uwrociu oraz podczas transportu, a w rezultacie również chroni wałek przegubowy.
Hydrauliczne zabezpieczenie przeciwnajazdowe troszczy się o optymalną ochronę maszyny. Obydwie kosiarki są chronione niezależnie od siebie.

Do transportu kosiarka jest wychylana przez zawór dwustronnego działania o kąt 90 stopni w tył. Przednie osłony automatycznie składają sie w górę.  Zapewnia to małą szerokość transportową (tylko 2,20 m). Szeroka podczas pracy, kompaktowa w transporcie. Oświetlenie stanowi wyposażenie seryjne. NOVACAT S10 może być przechowywana zarówno w pozycji roboczej jak i w pozycji transportu po drodze.

Obsługa kosiarki oferuje najwyższy komfort: do sterowania całą maszyną potrzebny jest tylko jeden zawór dwustronnego działania. Pojedyncze podnoszenie kosiarek według wyboru jest uruchamiane przez przełącznik hebelkowy. Kombinacja jest ustawiana do pozycji transportowej przez naciśnięcie guzika i uruchomienie zaworu sterowania. Linka jest zbyteczna.

Do góry